İstanbul Anadolu Yakasında Yaşanacak En İyi Yerler

03.08.2022
10.626
İstanbul Anadolu Yakasında Yaşanacak En İyi Yerler

İstanbul Anadolu Yakasında yaşanacak en iyi yerler arasında dört ilçe, özellikle taşınmayı düşünenler için karar noktasında büyük rol oynar.

  • Beykoz
  • Çekmeköy
  • Kadıköy
  • Üsküdar

Anadolu Yakasında yaşanacak en iyi yerler, Anadolu Yakasıyla 8 bin yılı aşkın tarihiyle kadim kent İstanbul. Her köşesi doğal ve tarihi gizemlerle dolu.İstanbul nüfusunun 1/3’ü burada yaşar. Avrupa Yakasına kıyasla daha yeşil ve trafiği daha azdır.

Evliya Çelebinin Ab-ı havası nefistir dediği Beykoz, merkezi konumuna karşın sakin ve ormanlarıyla huzurlu bir atmosfer sunan Çekmeköy, canlı ve rengârenk bir semt olma özelliğiyle Kadıköy, boğazın muhteşem güzelliği ve eşi bulunmayan tarihi dokusuyla Üsküdar, adeta büyüleyici bir seyir defteridir.

Avrupa Yakası hayatı ne kadar hızlı ve doludizgin yaşıyorsa, Anadolu Yakasında yaşanacak yerler bir o kadar sakin ve dingin bir yapıdadır.

Beykoz

İstanbul Anadolu Yakasında yaşanacak en iyi yerler arasında olan Beykoz, tarihi 2700 yıl öncesi Traklara kadar uzanmaktadır.Beykoz’ dadoğa, manzara ve tarih içiçedir.

Yaşanacak Yerler Beykoz
Yaşanacak Yerler Beykoz

Tarihi binalarıyla dokusunu hala korurken, yeni konut projeleriyle deAnadolu yakasında taşınacak yerler arasında ismini sıkça duyurur.Beykoz’ un vapur iskelesi çevresinde bulunan boğaz manzarası ile cafe, restoran ve çay bahçeleriyle şehir hayatının tadını çıkarırken, İstanbul’da en güzel manzara nerede izlenir? Cevaplarından şüphesiz biri olan Otağtepe’ dehuzur sizi kucaklıyor olacak.

Kamp, envai çeşit doğa sporları ve dev ağaçlarıyla muazzam doğasıyla Polonezköy ise doğayı tanıma imkânı sunacak. Tarihi serveti sizi kendine hayran bırakmaya hazırdır.

Beykoz’a ulaşımın en pratik yolu deniz yolu olsa da, semte birçok otobüs seferi yapılmaktadır. Avrupa Yakası’na geçmek istediğinizde,sizi her dakika bekleyen dolmuşları kullanabilirsiniz.

Bunları Okumak İster Misiniz?

https://www.ekincilernakliye.com/istanbul-avrupa-yakasinda-yasanacak-en-iyi-yerler/
https://www.ekincilernakliye.com/evden-eve-nakliyat-fiyatlari/
https://www.ekincilernakliye.com/ev-tasimanin-puf-noktalari/
https://www.ekincilernakliye.com/nakliyat-sigortasi-nedir-ne-ise-yarar/
https://www.ekincilernakliye.com/evden-eve-nakliye-hizmetinin-dunu-ve-bu-gunu/

Çekmeköy

Çekmeköy gelişen mimari yapısıyla,İstanbul Anadolu Yakasında yaşanacak en iyi yerler içerisinde yer almaktadır. Şehrin kalabalığından uzakta, fakat bir o kadar da merkezi bir konumdadır.

Yaşanacak Yerler Çekmeköy
Yaşanacak Yerler Çekmeköy

Sosyal yapısı, iktisadi dinamikleri ve enfes doğasıyla Anadolu yakasına taşınmak isteyenlerin yeni gözdesi olmaktadır. İstinye ve Özyeğin Üniversitesini bünyesinde bulundurur. Samimi mahalle ortamında,özel kültür merkezleri vardır.

Paleozoik Dönem’e ait sağlam kayaçlardan oluşan semt, deprem yönünden güçlü bir zemine sahip olma özelliği taşımaktadır. Çam ormanlarıyla çevrili olan semt, İstanbul’un en önemli oksijen kaynaklarını barındırır.

Ulaşım açısından Çekmeköy metrosu, Marmaray hattı ve İETT otobüsleriyle çok rahat bir şekilde yolculuklarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kadıköy

Anadolu yakasında yaşanacak yerler denildiğinde, canlı ve rengârenk yaşamıyla akla gelen Kadıköy.

Yaşanacak Yerler Çekmeköy
Yaşanacak Yerler Çekmeköy

Çarşısı,tarihi binaları kültür ve sanat etkinlikleri, öğrenci yoğunluğu, gece hayatı, deniz kenarındaki hareketli manzarasıyla en popüler Anadolu yakası semti olmaktadır. Hareketli yaşamı tercih edenlerin, Anadolu yakasına taşınma düşüncesi bu seçeneklerle daha da güçlenmektedir.

Kadıköy, aynı zamanda İstanbul’un deniz ulaşımında önemli bir kavşak konumundadır.Beşiktaş, Eminönü, ve Karaköy vapurları, Marmaray hattı, İETT otobüsleri ve metrobüs seçenekleriyle her yere entegre ulaşım ağı mevcuttur.

Üsküdar

Anadolu yakasına taşınmayı düşünenlerin ilk tercihi Üsküdar. Tarihi kız kulesiyle bütünleşen bir ilçedir. İstanbul Anadolu yakası boğazında yer almaktadır.

Yaşanacak Yerler Çekmeköy
Yaşanacak Yerler Çekmeköy

Üsküdar’da sahilde oturup Kız Kulesi‘ni izleyebilmek, Fethi Paşa Korusu‘nda dinlenilmek ve Çamlıca Tepesinde muhteşem İstanbul manzarası eşliğinde huzuru iliklerine kadar hissedebilmek kimin taşınma hayali olmasın ki?

İstanbul Anadolu Yakasında yaşanacak en iyi yerler arasında olan Üsküdar’da ulaşım oldukça kolay. İstanbul’un birçok semtinden Üsküdar’a İETT Belediye Otobüsleri çalışmaktadır. Ayrıca, Eminönü ve Beşiktaş‘tan Şehir Hatları Vapurları ile Üsküdar’a geçiş mümkündür. Marmaray ve sürekli aktif dolmuş hatlarıyla eviniz her yere artık daha yakın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.