İstanbul Avrupa Yakasında Yaşanacak En İyi Yerler

03.08.2022
12.070
İstanbul Avrupa Yakasında Yaşanacak En İyi Yerler

İstanbul Avrupa Yakasında yaşanacak en iyi yerler arasında dört ilçe, taşınmak isteyenlerin yeni gözdesi durumundadır.

 • Beşiktaş
 • Beylikdüzü
 • Bakırköy
 • Fatih

Napoleon’ unda dediği gibi, Dünya tek bir ülke olsa, başkenti İstanbul olur. Bizans döneminden bugüne dekİstanbul Avrupa Yakasında yaşanacak en iyi yerler, sıralamasını başarıyla elinde bulundurmaktadır.

Rumeli Yakası veya Avrupa Yakası İstanbul’un Avrupa yakası üzerinde konumlanmaktadır. Bu bölge 25 ilçeyi barındırır. İstanbul nüfusunun 2/3’ ü Avrupa Yakasında yaşar. Avrupa Yakası Anadolu yakasına kıyasla daha aktif, daha hareketli ve etkin iş olanaklarına sahiptir.

Beşiktaş

Beşiktaş, İstanbul’ unen önemli deniz ulaşımı kavşağıdır. Rengârenk, canlı ve aktif bir şehir yaşamı sunar .Anadolu yakasında taşınılacak ilçeler arasında popüler bir semttir.

Osmanlı Dönemi simgelerinden Dolmabahçe, Ihlamur Kasrı  ve Yıldız, Çırağan Sarayları Beşiktaş’ ta yer alır.

 • Tarihi binaları
 • Çarşısı,
 • Kültür ve sanat etkinlikleri,
 • Öğrenci yoğunluğu
 • Gece hayatı,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Futbol kulübü,
 • Deniz kenarı dinlence ve eğlence yerleri,
 • Vapur iskeleleri

Beşiktaş’ ı İstanbul için Avrupa Yakasında yaşanacak en iyi yerler arasında konumlandırır.

Deniz veya karayollarını kullanarak Beşiktaş’a ulaşım,kolaylıkla sağlanabilir.  İstanbul’un birçok semtinden Beşiktaş’a İETT Otobüsleriyle direkt ulaşabilirsiniz.

Bunları’da Okumak İster Misin?

https://www.ekincilernakliye.com/evden-eve-nakliyat-fiyatlari/
https://www.ekincilernakliye.com/ev-tasimanin-puf-noktalari/
https://www.ekincilernakliye.com/nakliyat-sigortasi-nedir-ne-ise-yarar/

Beylikdüzü

Beylikdüzü,gecekondusu olmayan İstanbul ilçesi olarak bilinir. İstanbul’un batısında yer alır. Lüks site ve toplu konut projelerine ev sahipliği yapmaktadır.Kişi başına 10M²’yi aşan yeşil alanıyla Avrupa kenti standartındadır. İstanbul’ un planlı olarak kentleşmiş yeni yüzü vasfındadır.

Araştırmalara göre, Beylikdüzün’ de oturanların yüzde 40’ı üniversite mezunudur. İstanbul’un kozmopolit ilçeleri arasında yer alır. Bu özelliği ile Türkiye mozaiğinin minyatürüdür.

Özellikle 1999 Marmara Depremiyle birlikte, büyük göç almıştır. Metrobüs inşaatının etkisiylede ikinci bir göç dalgası yaşamıştır. Büyüyen Beylikdüzü, sınıflamanın olmadığı, her geleni kucaklayan, dinamik yapıya sahip bir semt haline dönüşmüştür.

Beylikdüzü adını son zamanlarda İstanbul Avrupa Yakasında yaşanacak en iyi yerlerarasında sıkça duyurmaktadır. Beylikdüzü’ nün ekonomisi sanayi ve ticarete dayanır. Türkiye’nin en büyük konteyner limanı Ambarlı Limanını barındırır. Yakıt Dolumu ve Dağıtım Tesisleriyle, ayrıca Termik Santraliylede semt ekonomisinde önemli bir yer tutar. Nitelikli konut yatırımlarının yapıldığı bir merkez halindedir. İstanbul’da en fazla prim yapan bölge, yatırımcısına en çok kazandıran semt durumundadır.

Beylikdüzü ulaşım günün her saatinde kesintisiz olarak metrobüsle sağlanabilir. Otobüs ve minibüsler aktif olarak hizmet vermektedir.

Bakırköy

Bakırköy, İstanbul’un tarih, kültür, yaşam ve ticaret semtidir. Türkiye’nin ilk metropolleşen kentidir. Günün her saatinde yaşam,renkli ve hareketlidir. Bu yüzüyle deAvrupa Yakasında yaşanacak yerler arasında yerini alır.

Bakırköy’ün simgesi Özgürlük Meydanıve parklı sahilleri buluşmaların vazgeçilmez adresi. Trafiğe kapalı olan Ebuzziya Caddesi,alışveriş imkanını doyasıya sunarken, farklı yemek kültürlerini aynı noktada toplayan bir harman niteliğini taşır. İlçenin ekonomisi genel itibarıyla sanayi ve ticarete dayanmaktadır.

İstanbul’un en önemli konumlarından biri olan Bakırköy’e ulaşımı,deniz yolu ve karayolu ile sağlayabilirsiniz. Otobüs, dolmuş ve E-5 üzerinden Metrobüsle de Bakırköy ulaşım mümkündür.

Fatih

Fatih, İstanbul’ un yedi tepesinden dördüncüsüdür. Marmaray kazılarıyla belirlenen 8500 yıllıkbir tarihe sahip.Tarihi değer, ekonomik hareketlilik ve turizmin canlı olduğu bir bölgedir. Nüfusu oldukça kalabalık olduğundan, bitişik nizam binalar görülür.

İstanbul’ un en köklü yerleşim merkezlerinden biri olan Fatih,İstanbul Avrupa Yakasında yaşanacak en iyi yerlerniteliğini de taşır.Beşeri bakımdan birçok etnik yapıya ev sahipliği yapar.Tasavvuf yapısını ve tarihi mimari dokusunu olabildiğince muhafaza etmektedir.

Fatih İlçesine ulaşım, deniz, karayolu ve raylı sistemlerle mümkün olup,  ulaşımı en kolay İstanbul ilçelerinden birisi olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.