Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

05.11.2022
2.397
<strong>Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?</strong>

Bir nakliyat firması seçmek taşınma süreciniz için çok önemli bir kilit nokta olacaktır. Size en uygun nakliyat firmasını bulabilmeniz için bilmeniz gereken püf noktalardan bahsedeceğiz. Bu püf noktaları taşınmadan önce öğrenmek ve taşınma sürecinizi kolaylaştırmak için okumaya devam edin!

Nakliyat Firması Seçerken Kilit Rol Oynayan Bazı Faktörler:

 1. Doğru Taşıma Şekli
 2. Taşıma Maliyeti
 3. Hizmetin Güvenilirliği ve Düzenliliği
 4. Güvenlik
 5. Eşyaların Türleri
 6. Bütçe
 7. Zaman ölçeği
 1. Doğru Taşıma Şekli

Farklı eşya türleri, farklı taşıma türleri gerektirir. Eşyaların nakliye türü birkaç faktöre bağlıdır. Eşyaların kırılabilir oluşu, boyutları ve ağırlıkları taşınma şekillerini değiştirecektir. Bu nedenle eşyalarınız için taşınma şeklini en doğru şekilde planlayabilecek bir nakliyat şirketi bulmanız çok önemlidir.

Taşına Öncesi Yapılması Gerekenler

https://www.ekincilernakliye.com/tasinma-oncesi-yapilmasi-gerekenler/
 •  Taşıma Maliyeti

Ürünlerin ihracatı için en iyi ve en uygun nakliyeyi seçerken bütçe en önemli husustur. Maliyetler, taşınması gereken eşyaların türüne ve miktarına göre değişir. Taşıma maliyetinin eşyaların ve taşınacak mesafenin etkilediğini akılda tutmak önemlidir. Eğer kırılgan, ağır ve büyük eşyalarınız mevcutsa bunlarda göz önünde durularak bir fiyat verilecektir. Gerektiği takdirde taşınmaya sepetli vinç ve asansör gibi seçenekler de eklenebilir. Bu takdirde maliyette değişecektir.

 •  Hizmetin Güvenilirliği ve Düzenliliği

Farklı taşıma türlerinin güvenilirlik ve düzenlilik parametreleri birbirinden farklıdır. Eşyaların teslim edileceği aciliyet ve hız, hangi taşıma modunun kullanılacağına ilişkin kararı etkiler. Profesyonel bir nakliye şirketi ile anlaştığınız takdirde taşınma esnasında yaşayacağınız olası negatiflikleri minimalize etmiş olursunuz. Aksi bir durum olmadığı sürece size vaat edilen sürede eşyalarınızın teslimi yapılır.

 • Güvenlik

Taşıma türünün seçimini etkileyen bir diğer önemli faktör, transit halindeki malların emniyeti ve güvenliğidir. Kırılgan, antika veya büyük eşyalarınızın güvenli olarak taşınması ancak kurumsal bir nakliyat şirketi ile sağlanacaktır. Profesyonel olarak çalışan nakliyat şirketleri taşınma esnasında hem sizin hem de eşyalarınızın güvende olması için ellerinden geleni yapacaktır.

 • Eşyaların Türleri

Taşıma türünü seçerken, eşyalarınızın boyutu ve ağırlığı çok önemli bir rol oynar. Örneğin büyük boyutlarda olan ve merdivenler ile taşıması çok zor olan eşyalarınız için nakliyat şirketleri size asansörlü taşıma veya sepetli vinç ile taşıma seçeneklerini sunacaktır. Eşyaların ne kadar hassas, kırılgan veya yüksek değerde olduğu da taşıma türü seçimini etkiler. Kırılabilir ve kırılgan, değeri yüksek ürünler için mutlaka profesyonel bir taşımacılık şirketi ile anlaşmanız gerekmektedir.

 • Bütçe

Taşınacak eşyaların hacmi veya ağırlığı, hangi taşıma yönteminin en iyi seçenek olduğunu belirlemede önemli bir rol oynar. Eşyalarınızın hacmi veya ağırlığına göre verilecek fiyatlandırmalar artabilir. Bir diğer önemli faktör ise eşyaların ne kadar kırılgan ve hassas olduğu da önemli bir faktördür. Ayrıca eşyaların ne kadar çabuk ulaşması gerektiği de taşıma şekli seçimini etkiler. Taşınma için ayıracağınız bütçe de mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken faktörler başlıca; eşyalarınızın hacmi veya ağırlığı, eşyalarınızın ne kadar kırılgan ve hassas olduğu, taşınma sürecinizin ne kadar hızlı olmasını tercih etmeniz olacaktır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları

https://www.ekincilernakliye.com/evden-eve-nakliyat-fiyatlari/
 •  Zaman Ölçeği

Acil ve hızlı nakliye gerektiren taşınmalar için, tam zamanında işe başlayıp eşyaları teslim eden bir şirket bulmanız çok önemlidir. Profesyonel olarak çalışan şirketler size bu avantajı sağlayacaktır. Bu nedenle son anda alınan bir taşınma için, ani verilen kararlarınızda veya sadece teslim süresi verilen saatte yapılmasını önemsediğiniz durumlar da profesyonel olarak çalışan bir nakliyat şirketi ile anlaşmak sizin için avantaj olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.