Taşınırken Cam Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

18.09.2023
499
Taşınırken Cam Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Taşınma durumunda olan pek çok kişinin merak ettiği konulardan biri olan taşınırken cam eşyalar nasıl paketlenmeli sorusunun cevabı yazımızda!

Taşınırken cam eşyalar nasıl paketlenmeli? Sorusu oldukça önemlidir çünkü cam kırılabilir bir eşyadır. Özellikle de taşınma sürecinde hassas olduğu için güvenli şekilde paketlenmediğinde kırılması muhtemeldir. Bu nedenle taşınırken tabaklar sağlam bir şekilde paketlenmelidir.

Peki cam eşyalar taşınma sürecinde nasıl paketlenmelidir? Siz de taşınma sürecindeyseniz ve özellikle de cam eşyalarınızın nasıl paketleneceği hakkında bilgi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içerik, taşınma sürecinde olan kişilere rehberlik etmek amacıyla hazırlanmıştır.

Ev Taşırken Cam Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Bilindiği gibi taşınma süreci hem zor hem de stresli bir süreçtir. Bu süreçte her eşya özel şekilde paketlenmelidir. Ufak tefek de olsa bir eşyanın kırılması sizin için hem maddi hem de manevi açıdan zarar görmenize neden olabilir. Bu süreçte en merak edilen sorulardan biri de taşınırken cam eşyalar nasıl paketlenmeli? sorusudur. Bu sorunun yanıtı belli olsa da herkes bilmeyebilir.

Bilindiği gibi porselen ve cam bardaklar ve tabak gibi malzemeler kırılabilirdir. Bu eşyaları paketlerken kişinin dikkatli ve bilgi sahibi olması gerekmektedir. Kırılacak eşya paketleme malzemeleri arasında balonlu naylon ve ambalaj kağıdı vardır. Tabakların tek tek kağıtlara sarılması önemlidir. Ambalaj kağıdı yoksa alternatif olarak gazete kağıdı da kullanılabilir. Bardaklar paketlenirken ise içlerine kağıt doldurulur ve etrafına da ambalaj kağıtları sarılır.

Detaylı yazılar için blog sayfamızı ziyaret edin.

Taşınırken Tabaklar Nasıl Paketlenir?

Taşınırken tabaklar nasıl paketlenir sorusuna geldiğimizde ise yanıtlar yine değişmeyecektir. Tabaklar gazete ya da ambalaj kağıdına tek tek sarılarak kolinin el altına yerleştirilir. En üstüne ise tampon görevi görmesi amacıyla kağıtlar doldurulur. Böylece tabakların kırılması önlenmiş olur. Bu kağıtlar yerleştirildikten sonra varsa hafif tabaklar ve bardaklar da aynı şekilde konulur. Yine tampon olacak şekilde kağıtlar koyulduktan sonra tabaklar en iyi şekilde paketlenmiş olur. Bu şekilde paketlendiğinde her yerden tasarruf sağlanır hem de cam eşyaların kırılması önlenir.

Taşınırken Tabaklar Neye Sarılır?

Taşınırken tabaklar neye sarılır sorusunun yanıtı açıktır. Öncelikle tabakları yerleştirmek için sert ve sağlam koliler seçilmelidir. Ancak ufak koli seçilmesi önemlidir, çünkü büyük koli seçildiğinde taşıma kapasitesi artmasına rağmen kırılma olasılığı daha fazladır. Bu durum hem nakliyenin taşıma sürecini zorlaştırır hem de tabakların birkaçının kırılmasına neden olur. Bu nedenle normal ya da küçük boyutlarda koli seçmek ev taşıma tüyoları arasında öne çıkmaktadır.

Tabakları koliye yerleştirmeden önce tampon olması için en alta mutfak bezi, buruşturulmuş kağıt ya da örtüleri koyabilirsiniz. Tabaklar mutlaka kağıt, örtü, bez ve benzeri yumuşak maddelere sarılmalıdır. Özellikle gazete ya da ambalaj kağıdı taşınma sürecinde en fazla kullanılan malzemelerdir. Tabakları sararken ve yerleştirirken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • En alta en büyük tabaklar kağıda ya da örtüye sarılarak koyulmalıdır.
  • Tabakların arası kağıt, örtü ve benzeri yumuşak malzemelerle doldurulmalıdır.
  • Tabakları kağıda ya da örtüye sardıktan sonra yatay yerine dikey olarak yerleştirebilirsiniz. Böylece daha sağlam bir paketleme yapabilirsiniz.
  • En büyük tabaklardan en hafif tabaklara doğru yerleştirme yapmalısınız. Bu süreçte cam bardakları da kağıda sararak üzerine koyabilirsiniz.
  • Eğer varsa balonlu naylonlara da sarabilir ve tabakları istifleyebilirsiniz.

Taşınırken cam eşyaları bu şekilde paketledikten sonra yeni evinize geldiğinizde kolilerden aradığınız eşyaları hemen bulmak adına kolilere eşyaların ismini yazmalısınız.  Böylece nakliye firmaları da kolinizdeki eşyaların hassasiyetine göre taşıma sürecini dikkatle yapacaktır. Dolayısıyla cam eşyalar arasında olan tabak ve bardak gibi eşyalar hassas bir şekilde paketlenmelidir. Tüm bunlar taşınırken ev toplama teknikleri arasındadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.